sobota, 30 grudnia 2017

Storytelling - narzędzia

Przez cały okres trwania projektu językowcy starali się wzmacniać umiejętności tworzenia wypowiedzi w języku obcym. W tym celu korzystaliśmy z wielu narzędzi i dziś chciałam przybliżyć kilka z nich.

Story Cubes

Te niepozorne kości na stałe zagościły na naszych stołach. Sposobów zabawy jest kilka, ale najprościej rzucić i układać wspólnie lub rywalizując wspólną historię, w której zawrze się wszystkie słowa kluczowe z obrazków.
Mamy do dyspozycji zestaw podstawowy (pomarańczowy) i kilkanaście, często potrójnych, zestawów dodatkowych, rozwijających opowieść:

A jeśli nie mamy lub nie planujemy zakupu kości zawsze możemy skorzystać z gotowej darmowej aplikacji zarówno na Androida jak i iOS.

Android  iOS

Dixit
Gry używane na zajęciach dzielę na te nudne, zaprojektowane do nauki i te ciekawe, które miały być po polsku, ale świetnie sprawdzają się na zajęciach z języka obcego. I tak jest z grą Dixit. Zasady te same, ale inny poziom rozgrywki.





Można też storytelling przerzucić na tablety, komputery, do sali informatycznej. Oto moje ulubione narzędzia.

Storybird

Najukochańszy, bo można tworzyć wiersze, ale i mini książeczki. Niestety nie ma jak je bezpłatnie pobrać, ale zawsze można posiłkować się linkiem. Wszak o zabawę tu chodzi!
Storybird - link

Animaker
Dla miłośników tworzenia kreskówek polecam programy typu Animaker. Można tu mieć podstawowe funkcjonalności za darmo, co powinno wystarczyć w szkole.

Toontastic
Na tabletach można zainstalować mnóstwo różnych darmowych narzędzi. Ja polecam Toontastic.

 Pomysły zebrała: Julia Budzowska, nauczycielka j. angielskiego







1 komentarz: